Buy INGCO Jig Saw 800W - ING-JSW800W Online in Sri Lanka - SINGER
HIGHLIGHTS:
  • 800W
  • Electric Motor
INGCO Jig Saw 800W - ING-JSW800W
PRODUCT CODE: ING-JSW800W
AVAILABLE
0
Rs. 22,300
Offer Icon
Pay in 3 X Rs. 7,433 with mint-pay
This Product Is Not Eligible For Cash On Delivery.
Delivery - Standard 3 To 5 Working Days.
6 Months(s) Manufacturer Warranty
Find your nearest store to purchase offline.
Type JIG SAW
Model JS80068
Power 800W
Motor Electric Motor
Max. Cutting Depth Wood: 135 mm / Steel: 10 mm
Bevel Cutting Yes
No Load Speed 800–3100 rpm
Variable Speed Control / Speed Dial Yes
Handle Standard Handle
Switch / Controls Variable Speed Trigger Switch
Special Features 4-Step Pendulum Function
Build Aluminum Base & Aluminum Gear Box
Ideal/Suitable For Wood & Steel Cutting
Power Requirements (Voltage/Frequency) 220–240V ~ 50/60Hz