Buy INGCO Cordless Impact Driver & Wrench 20V - ING-CID20V Online in Sri Lanka - SINGER
INGCO Cordless Impact Driver & Wrench 20V - ING-CID20V
PRODUCT CODE: ING-CID20V
AVAILABLE
0
Rs. 30,719
Offer Icon
Pay in 3 X Rs. 10,240 with mint-pay
This Product Is Not Eligible For Cash On Delivery.
Delivery - Standard 3 To 5 Working Days.
6 Months(s) Manufacturer Warranty
Find your nearest store to purchase offline.
  • Brushless motor
  • Voltage: 20V
  • Square drive: 1/2"
  • Hex shank: 6.35mm
  • No-load speed: 0-2000/0-2400/0-2600rpm
  • Impact rate: 0-2100/0-2500/0-2900bpm
  • Max torque: 230Nm
  • Integrated LED work light
  • 3 Pcs sockets(17,19,21mm)
  • 1 Pcs screwdriver bit
  • 2 Pcs 2.0Ah battery pack(FBLI20011)
  • 1 Pcs charger(FCLI2001)
  • Charge volts: 220-240V~50/60Hz
  • Packed by carrying case
  • Dimension - 9cm X 32cm X 28cm
  • Weight - 3.24Kg
  1. Proof of identity - NIC, driving licence or passport.
  2. Age - should be above 18 years.
  3. Proof of residence by submitting one of the below (last bill):
    • Electricity Bill
    • Water Bill
    • Land phone Bill
  4. Proof of income – Ability to provide one of the following documents:
    • Pay Slip
    • Business registration certificate
    • Profit and loss statement
    • Certified income expenses statement for self employed
    • Any other
  5. Two nonrelated guarantors with repayment ability.
  1. Original documents as specified above.
  2. Additional conditions as applicable.
  3. Any further requirements as per the bank's policy.
Product Enquiry
Only letters and spaces allowed
10-15 digits only
Similar Products
INGCO Cordless Brad Nailer 20V 35mm - ING-CBN20V35MM
ING-CBN20V35MM
0
INGCO Cordless Brad Nailer 20V 35mm - ING-CBN...
Rs. 31,600
ING-CID20V
INGCO Cordless Impact Driver & Wrench 20V - I...