Buy INGCO Gasoline Generator 12.0KW - ING-GEN12KW-EL Online in Sri Lanka - SINGER
INGCO Gasoline Generator 12.0KW - ING-GEN12KW-EL
PRODUCT CODE: ING-GEN12KW-EL
AVAILABLE
0
Rs. 883,540
Offer Icon
Pay in 3 X Rs. 294,513 with mint-pay
This Product Is Not Eligible For Cash On Delivery.
Delivery - Standard 3 To 5 Working Days.
6 Months(s) Manufacturer Warranty
Find your nearest store to purchase offline.
Type GASOLINE GENERATOR
Starting System Electric
Special Features One push start with battery
Maximum Active Power 12.0 kW
Rated Active Power 11.0 kW
Rated Rotation Speed 3000 rpm
Fule Type / Capacity Petrol / 40 L
Display / Panel Digit meter (Hrs, Hz, V)
Voltage / Phase 220–240 V / Single Phase
Safety / Protection THD at full load <5%, Copper coil alternator