Buy INGCO Finishing Sander 320W - ING-FS320W Online in Sri Lanka - SINGER
INGCO Finishing Sander 320W - ING-FS320W
PRODUCT CODE: ING-FS320W
AVAILABLE
0
Rs. 12,400
Offer Icon
Pay in 3 X Rs. 4,133 with mint-pay
This Product Is Not Eligible For Cash On Delivery.
Delivery - Standard 3 To 5 Working Days.
6 Months(s) Manufacturer Warranty
Find your nearest store to purchase offline.
  • Voltage:220-240V~50/60Hz(BS Plug)
  • Input power:320W
  • No-load speed:14000rpm
  • Bottom base:90mmx180mm
  • Aluminum durable base
  • With 5pcs sand papers(AKFS240101-1)
  • With 1set extra carbon brushes
  • Packed by color box
  • Dimension - 17cm X 29cm X 9.5cm
  • Weight - 2Kg
  1. Proof of identity - NIC, driving licence or passport.
  2. Age - should be above 18 years.
  3. Proof of residence by submitting one of the below (last bill):
    • Electricity Bill
    • Water Bill
    • Land phone Bill
  4. Proof of income – Ability to provide one of the following documents:
    • Pay Slip
    • Business registration certificate
    • Profit and loss statement
    • Certified income expenses statement for self employed
    • Any other
  5. Two nonrelated guarantors with repayment ability.
  1. Original documents as specified above.
  2. Additional conditions as applicable.
  3. Any further requirements as per the bank's policy.
Product Enquiry
Only letters and spaces allowed
10-15 digits only
Similar Products
INGCO Cordless Brad Nailer 20V 35mm - ING-CBN20V35MM
ING-CBN20V35MM
0
INGCO Cordless Brad Nailer 20V 35mm - ING-CBN...
Rs. 31,600
INGCO Cordless Impact Driver & Wrench 20V - ING-CID20V
ING-CID20V
INGCO Cordless Impact Driver & Wrench 20V - I...