Buy Celcius Duvet 90" X 90" - Peach White (WFL-CEL-DUV-90X90-WP-S) Online in Sri Lanka - SINGER
Celcius Duvet 90" X 90" - Peach White (WFL-CEL-DUV-90X90-WP-S)
PRODUCT CODE: WFL-CEL-DUV-90X90-WP-S
0
Rs. 14,200
Reward Points Icon
Earn 71 RED points with this purchase More Info
Offer Icon
Pay in 3 X Rs. 4,733 with mint-pay
This product is out of stock in our website.
But, you can find a store near you to purchase offline.
This Product Is Not Eligible For Cash On Delivery.
Delivery - Standard 3 To 5 Working Days.
Find your nearest store to purchase offline.
Name Celcius Duvet 90" X 90" - Peach White (WFL-CEL-DUV-90X90-WP-S)
Type Duvet
Dimensions 90"X90"
Comfort Level Superior soft and luxurious feel
Material High thread count poly peach finish fabric
Fiber Filling Filled with a layer of virgin poly-fibre padding
Finish Poly peach finish
Care Instrcutions Machine or hand washable; tumble/flat dry
Country Of Origin Sri Lanka
Colors White
Other Information Highly durable with high tensile strength
  1. Proof of identity - NIC, driving licence or passport.
  2. Age - should be above 18 years.
  3. Proof of residence by submitting one of the below (last bill):
    • Electricity Bill
    • Water Bill
    • Land phone Bill
  4. Proof of income – Ability to provide one of the following documents:
    • Pay Slip
    • Business registration certificate
    • Profit and loss statement
    • Certified income expenses statement for self employed
    • Any other
  5. Two nonrelated guarantors with repayment ability.
  1. Original documents as specified above.
  2. Additional conditions as applicable.
  3. Any further requirements as per the bank's policy.
Product Enquiry
Only letters and spaces allowed
10-15 digits only
Similar Products
Celcius Duvet 70" X 90" - Gel White (WFL-CEL-DUV-70X90-WG-S)
WFL-CEL-DUV-70X90-WG-S
0
Celcius Duvet 70" X 90" - Gel White (WFL-CEL-...
Rs. 21,000
Celcius Duvet 70" X 90" - Peach White (WFL-CEL-DUV-70X90-WP-S)
WFL-CEL-DUV-70X90-WP-S
Celcius Duvet 70" X 90" - Peach White (WFL-CE...
Celcius Duvet 90" X 110" - Gel White (WFL-CEL-DUV-90X110-WG-S)
WFL-CEL-DUV-90X110-WG-S
Celcius Duvet 90" X 110" - Gel White (WFL-CEL...
Celcius Duvet 90" X 90" - Gel White (WFL-CEL-DUV-90X90-WG-S)
WFL-CEL-DUV-90X90-WG-S
Celcius Duvet 90" X 90" - Gel White (WFL-CEL-...
Frequently Bought Items
Dell Pro Wireless Headset - WL5022
sale
DELL-WL5022-HEADSET-WL
Rs 97,999 70% Off
Singer Gift Voucher - Rs 5,000
GV-SIN-5000
Singer Gift Voucher - Rs 5,000
KDK Ceiling Fan N56RG
KDK-N56RG
KDK Ceiling Fan N56RG
KDK Ceiling Fan Y56RC Aluminium Blades
KDK-Y56RC
PHOENIX Mint Plastic Chair MINT-BR-S (Brown)
sale
PF-MINT-BR-S
Rs 12,199 10% Off
Singer Alkaline Battery AAA LR03 1.5V
SB-AAA