Buy Stallion 20" Little Camp Single Speed Bicycle (BY-ST-20SS) Online in Sri Lanka - SINGER
Stallion 20" Little Camp Single Speed Bicycle (BY-ST-20SS)
PRODUCT CODE: BY-ST-20SS
0
Rs. 37,999
Reward Points Icon
Earn 190 RED points with this purchase More Info
Offer Icon
Pay in 3 X Rs. 12,666 with mint-pay
1
This product is out of stock in our website.
But, you can find a store near you to purchase offline.
Delivery - Standard 3 To 5 Working Days.
1 Years(s) Manufacturer Warranty
Find your nearest store to purchase offline.
Type Kids Bicycles
Wheel Size 20 x 2.125"
Frame / Cross Bar And Fork Build 13.5" MTB Steel Frame And Rigid Fork
Handle Bar / Stem Steel
Rims/Wheels Build Alloy
Safety Wheels No
Spokes Steel ED With UCP Nipple
Brake System V-Brakes
Gear System Single Speed
Hub 36H
Side Stand Yes
Rear Carrier / Luggage No
Mud Guards Yes
Seat Seat Bolt - Quick Release System
Water Bottle -
Dimensions 59 x 140 x 83.5 cm
  1. Proof of identity - NIC, driving licence or passport.
  2. Age - should be above 18 years.
  3. Proof of residence by submitting one of the below (last bill):
    • Electricity Bill
    • Water Bill
    • Land phone Bill
  4. Proof of income – Ability to provide one of the following documents:
    • Pay Slip
    • Business registration certificate
    • Profit and loss statement
    • Certified income expenses statement for self employed
    • Any other
  5. Two nonrelated guarantors with repayment ability.
  1. Original documents as specified above.
  2. Additional conditions as applicable.
  3. Any further requirements as per the bank's policy.
Product Enquiry
Only letters and spaces allowed
10-15 digits only
Similar Products
BY-ST-20SS
0
Stallion 20" Little Camp Single Speed Bicycle...